טיול לארה"ב

תכנון טיול לארה"ב המדריך המלא

כל טיול לחו"ל מחייב תכנון ברמה כלשהי: הרי מדובר בכל זאת במקום זר שהוא אינו ביתכם – גם אם הייתם בו עשרות פעמים, תידרשו לתכנון ברמה כלשהי. כאשר מדובר בטיול לארה"ב, אולי הטיול הגדול ביותר שתעשו בחייכם, התכנון הוא אחד הדברים המרכזיים שעליכם לעשות. רק תכנון נכון, כמו מקצוענים אמתיים, יבטיח שתוכלו להתרכז בטיול עצמו ולא בסידורים האדמיניסטרטיביים המטרידים הנלווים אליו. תכנון טיול לארה"ב נועד לאפשר לכם לחוות את המדינה המדהימה הזו בראש שקט – ואנחנו כאן כדי לסייע לכם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

מפלי הניאגרה

אם החלטתם סופית כי היעד הבא שלכם הוא אמריקה, בדגש על ארה"ב, ישנם כמה וכמה נושאים שעליכם לשים עליהם את הדגש הנרחב ביותר – נושאים שעל חלקם אולי לא חשבתם כלל, אך כדאי שתחשבו עליהם עכשיו ותדאגו להם בהקדם, כדי שלא 'יצוצו' סמוך לטיול או ממש במהלכו. אז, הטיפול בהם יהיה בוודאי קשה יותר.

תאריכי הטיול

אם החלטתם לטוס לארה"ב, הגדרת תאריכי ההתחלה והסיום של הטיול היא צעד חשוב ביותר ובסיסי במיוחד. לפני שהתחלתם לחשוב על השלבים הבאים, עליכם להחליט מתי תמריאו לארה"ב ומתי תחזרו. כאן זכרו שתי 'כוכביות' חשובות: ראשית, השאירו מקום לגמישות מסוימת בתאריכים. שנית, התחילו לחשוב גם על טיסות הפנים – בהמשך תידרשו גם אליהן.

ויזה לארה"ב

רבים טוענים כי ממש לא מומלץ לבצע כל הזמנה שהיא לפני קבלת הוויזה לארה"ב. טוענים – וצודקים בגדול: אם טרם הסדרתם את עניין הוויזה, רוצו לעשות זאת בהקדם (כאן תוכלו לקבל מידע חשוב על התהליך כולו), והימנעו מהשלמת הזמנה כלשהי לפני כן. אם הוויזה תידחה משום מה, לא תמיד תוכלו לקבל את הכסף בחזרה. אגב, אין זה מונע מכם להמשיך בתכנון הטיול: עשו את כל התכנונים כרגיל, והשאירו את התשלומים לשלב שאחרי קבלת הוויזה המיוחלת.

לוח הזמנים

זה הזמן להתחיל לבנות את לוח הזמנים. מתחילים במסגרת הכללית – תאריך ההמראה ותאריך החזרה, ולאט לאט מתחילים להתמקד יותר, עד לרמת היום והשעה. אמנם לרבים נדמה שמדובר בפירוט רב מדי, אך כדאי לזכור שבטיול עמוס כל כך כל שעה חשובה. תכננו את הטיול לפרטי פרטים כדי שיהיה לכם יותר קל בהמשך.
שימו לב שרוב המטיילים, בייחוד אלו שטסים לארה"ב בפעם הראשונה, 'מעמיסים' הרבה מאוד חוויות על ימי הטיול השונים, ושוכחים להתחשב בפרטים כמו עייפות לאחר טיסה, זמני הנסיעות, המרחקים ועוד. אחרי שבצעתם את התכנון הראשוני הסתכלו שוב היטב על הלו"ז המתגבש ושאלו עצמכם בכנות אם מדובר בתכנון בר ביצוע. טיפ קטן בעניין זה: לא כל 'אתר חובה' ששמעתם עליו הוא באמת כזה. תמיד כדאי לתהות על קנקנן של ההמלצות השונות.

חלופות

במקביל לתכנון המקורי של לו"ז הטיול, תכננו גם חלופות. החלופות לא חייבות 'ללוות' את כל הטיול, אך בנקודות שנראות לכם בעייתיות כדאי מאוד לתכנן כאלו. לדוגמה: שהות של כמה ימים בניו יורק אינה מחייבת חלופה מסודרת – בעיר שכזו תמיד אפשר למצוא חלופות, גם בן רגע וללא תכנון מראש. לעומת זאת, יום שבו תכננתם לעבור בשלוש נקודות שונות שהמרחק ביניהן מחייב נסיעה של כמה שעות, דורש בהחלט חלופה למקרה שלא תוכלו להגיע לאחת הנקודות המתוכננות.

ישנן לא מעט אפליקציות שצצו בתחום תכנון הטיול, שלוש מהן מומלצות ביותר ותוכלו לעשות בהן שימוש נוח על מנת לאתר את כל האתרים והאטרקציות ולראות איך אתם משלבים אותם במסלול הטיול שלכם.

מפות ארה"ב

יש לכם מכשיר GPS? רכשתם חבילת גלישה שמאפשרת לכם להשתמש ב-Waze? נחמד מאוד, אך תמיד חשוב שתהיה ברשותכם גם מפה עדכנית. אולי לא תצטרכו להסתכל בה לאורך כל הנסיעה, אך היא תוכל לשמש גיבוי במקרה שהמכשירים האלקטרוניים יחליטו לפתע שאינם מעוניינים לפעול עוד (מה שבדרך כלל יקרה בדיוק כשתזדקקו להם).

טיסות לארה"ב

הגענו לעניין הטיסות, וגם כאן חשוב מאוד להקפיד שלא לרתום את העגלה לפני הסוסים: אל תבצעו שום הזמנה של טיסה לפני שאתם סגורים על מבנה הטיול. הזמנה שכזו עלולה להתברר בהמשך כלא נכונה ושוב – גם כאן תגלו שלא תמיד פשוט לקבל את הכסף בחזרה במקרה של ביטול.
נוסף על כך, זכרו שהטיסות צפויות להיות הרכיב הבודד היקר ביותר בטיול שלכם – בייחוד אם אתם מתכננים גם טיסות פנים. טיסות הפנים יכולות להיות אפשרות טובה למדי אם אתם רוצים לחסוך בזמן ולהינע מנסיעות ארוכות במיוחד, בייחוד בטיולים ארוכים (כדוגמת טיול לארה"ב מחוף לחוף).

נסיעות בתוך ארה"ב

הנסיעות יהיו אחד הרכיבים המשמעותיים ביותר בטיול שלכם, מבחינת הזמן: אתם צפויים להעביר לא מעט זמן בנסיעות, בוודאי יותר ממה שהורגלתם אליו כאן, בישראל הקטנה. מעל לכול, חשוב שלא תפחדו מהנסיעות הללו – הן עוד יתבררו כהזדמנות נפלאה לזמן איכות עם השותפים שלכם, וכדרך נהדרת להכיר את ארה"ב.

מצד שני, חשוב שלא תזלזלו בהן. אלו נסיעות לא פשוטות, שעליכם להיערך אליהן היטב: בהחלט לא מומלץ לצאת לנסיעה של שעות ארוכות אחרי טיסה מתישה, למשל. דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא הימצאותו של נהג מחליף. בטיול ארוך שכזה, לא כדאי להסתמך רק על נהג אחד. 'גיבוי' יהיה תמיד רצוי במקרים שכאלו.

ועוד דבר חשוב: לנהגים שביניכם נמליץ לעבור בקצרה על רשימת חוקי הנהיגה בארה"ב. אלו כמה דקות שיחסכו לכם הרבה אי נעימויות.

תוספות

ככל הנראה אינכם חושבים על מה שאנחנו חושבים כאן – וזה המקום להבהיר: ה'תוספות' המדוברות הן אותם זמני אקסטרה שכל מטייל מתחיל פשוט שוכח לחשב. זמני האקסטרה האלו כוללים טעויות בניווט (שקורות לכל מי שמטייל במקום לא מוכר), הסתמכות על חישובים כלליים (מבחינת זמנים ואורכי מסלולים), 'הימור' על זמני שהות לא הגיוניים במקום מסוים (חצי שעה בפסל החירות? לא רציני) ועוד. ההמלצה שלנו היא לחשב את הזמנים כולם, ולהוסיף לכך כ-20%. מומלץ לעשות זאת גם בכל הנוגע לחישוב הקילומטראז', המשפיע כמובן גם על צריכת הדלק.

הזמנות

את רוב ההזמנות תוכלו לעשות דרך האינטרנט בלי בעיה – גם אם הידע שלכם במחשבים מועט. כיום ישנם שלל אתרי אינטרנט ישראליים המכילים מידע רב מאוד על ארה"ב ועל הדרכים להזמין את כל סוגי השירותים באמריקה – מטיסות וחדרים במלונות, דרך השכרת רכב ועד כרטיסים לאטרקציות ולפארקים לאומיים.
אם בכל זאת אינכם מעוניינים לבצע את השלב הזה לבדכם (ומובן מדוע: לא תמיד ההזמנה תהיה ברורה לגמרי לכל אחד), תוכלו לפנות לחברות המציעות שירותי קרקע. אלו חברות אשר יוכלו לבצע עבורכם את כל ההזמנות, בהתאם ללו"ז שתכננתם, ולחסוך מכם את השלב הזה, שעשוי להיות מייגע לעתים.

מזג אוויר

כאן בישראל אנחנו רגילים למזג אוויר שאינו משפיע משמעותית על אורח החיים שלנו. נכון, בחורף יכול להיות קר למדי ובקיץ תמיד חם במיוחד, אבל אנחנו יכולים לרוב לנוע בחופשיות ולא צריכים לבדוק דבר מראש.
לא כך בארה"ב: במדינה גדולה כל כך ישנם לא מעט מקרים שבהם הטבע משבש את תכניותיו של האדם, וכדאי להיערך לכך מראש. אם החלטתם לנסוע לאזור הרי רוקי, כדאי מאוד שתתכננו את השהות שלכם שם בזמנים 'קייציים', או לכל הפחות הקפידו לבדוק את מצב הכבישים לפני היציאה. מאוד לא נעים להיתקע בשלג בלב מדינה זרה, ואין זה משנה כמה פעמים כבר טיילתם באזור.

חגים ומועדים

גם לעניין זה כדאי מאוד לתת את הכבוד הראוי לו: בחגים ובמועדים רבים, כמו יום העצמאות או יום העבודה (Labor Day), רוב אזרחי ארה"ב בחופש, ומנצלים זאת כדי לצאת ולנפוש. אם תזמינו מקום בפארק לאומי באותו יום בדיוק, תגלו שעשיתם טעות: התורים, הצפיפות וגם המחירים יהיו מפתיעים מאוד, ולרעה. דבר חשוב נוסף: אם תנסו להזמין מקום לקמפינג בפארקים הלאומיים באותם ימים, אתם צפויים לנחול כישלון. אגב, עניין זה נכון בדרך כלל גם לסופי השבוע בארה"ב.

אתר נחמד מאד שיגלה לכם מתי בדיוק נחגג כל חג, עבור כל שנה, הוא אתר When Is.

מלונות בארה"ב

מחיר ממוצע לילה זוגי במלון בארה"ב, נע באיזור ה- 100-150 דולר. המחיר הזה כמובן ישתנה בהתאם לרמת האירוח במלון, למקום שבו תלונו ולתקופה שבה תהיו במקום. הפרמטר האחרון הוא אולי החשוב ביותר: לאס וגאס לדוגמה יקרה מאוד בסופי השבוע; ניו יורק יקרה להחריד סביב החגים הנוצריים; מיאמי תהיה יקרה מהרגיל לאורך הקיץ השמשי והחם – ועוד ועוד. חשוב מאוד שתיקחו את כל אלו בחשבון.

את המחירים הזולים ביותר עבור מלונות בארה"ב ניתן למצוא במספר אתרים בינלאומיים. לפני שאתם רצים ל Booking הפופולארי ביותר מבין אתרי המלונות, כדאי לבדוק מחירים קודם באחד מהאתרים הבאים (אנחנו לרוב מוצאים שם מחירים זולים הרבה יותר מ Booking).

מידע כללי

אם הגעתם עד לכאן, הרי שאתם כבר לחלוטין בכיוון הנכון: מומלץ מאוד לקרוא כמה שיותר מידע על ארה"ב ועל תכנון טיול בארה"ב, עוד לפני הנסיעה. המידע הזה יוכל ספק לכם מידע חשוב על מקומות מסוימים, על אטרקציות ועל מסלולים מומלצים, ולסייע לכם רבות הן במהלך התכנון והן בטיול עצמו, כדי להבטיח שהכול יעבור בצורה חלקה.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram