חופשה בחו"ל

טיולים מאורגנים

טיולים בחו"ל יכולים להיות חופשה מהנה במיוחד, כשהטיול יוצא לפועל בדיוק כפי שתכננתם, שהמלון הוא אכן ברמה גבוהה ובמיקום נוח, שהרכב שהשכרתם אכן מרווח וידידותי לנהיגה, כשהטיסה עוברת חלק, כשאתם עומדים בלוח הזמנים שהגדרתם מראש ומצליחים להגיע לכל האתרים התיירותיים שתכננתם לעשות עליהם V ושאתם חוזרים מעט מותשים אך מרוצים. זוהי בדרך כלל חופשה המתוכננת באופן עצמאי וככזו, דורשת היערכות וארגונים לא מבוטלים לפני יחד עם דאגה ולפעמים גם לחצים במהלכה. לעומת זאת, ישנה דרך חלופית לחופשה בחו"ל. הכוונה היא לאפשרות להצטרף לטיול מאורגן מטעם חברת טיולים. טיול כזה מאפשר טיול בחו"ל בראש שקט. להלן מספר יתרונות שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם בוחרים מסלול ומזמינים טיול.

טיולים מאורגנים מיוחדים

קחו בחשבון שלצד טיולים מאורגנים כלליים, המותאמים לקהל הרחב, ישנם טיולים מאורגנים ייעודים, המותאמים במיוחד לקהל יעד מסוים. למשל טיול המיועד למשפחות, וככזה, משלב אטרקציות ופעילויות המותאמות גם לילדים וגם להורים, טיולים המיועדים לשומרי מסורת, וככאלה מקפידים על נושא הכשרות של הארוחות בטיול, פעילויות מותאמות בשבתות וכן הלאה, טיולים המותאמים לצעירים, הכוללים פעילויות ובילויים המותאמים לגיל ומלאי אדרנלין, טיולים לגיל השלישי, המתונים מבחינת הקצב, הקושי וקיומו של ליווי רפואי וכן הלאה. במידה ואתם משתייכים לקבוצת יעד כדוגמת אלו, מומלץ להצטרף לטיול מותאם, שכן, ככזה, הוא ממקסם את הסיכויים שתיהנו מתכנים, בילויים, פעילויות, אטרקציות ואופי קבוצה כלבבכם.

טיולים מאורגנים בהתאם לתקציב שלכם

לעומת טיולים עצמאיים, בהם עד סיום הטיול לא תוכלו להעריך את העלות של הטיול, ולכן גם תתקשו להתאים טיול לתקציב שהגדרתם מראש, טיולים מאורגנים מאפשרים להיערך בצורה טובה יותר מבחינה תקציבית. במידה ותבחרו במסגרת טיול מאורגן הכוללת ימים מלאים, תוכלו לדעת מראש באיזו עלות מדובר ובהתאם לבחור את הטיול המתאים ביותר, הן מבחינת יעד הטיול והן מבחינת אורכו. באופן כללי, קחו בחשבון שבמסגרת טיולים מאורגנים, המחירים שתשלמו על הכניסות לאתרים ואטרקציות והזמנת בתי המלון, יהיו נמוכים יותר לעומת אלו שתשלמו במסגרת טיול עצמאי, מאחר ומדובר במחיר המוצע לקבוצות ולא לבודדים.

מסלול בנוי היטב והדרכה מקצועית

מסלולי הטיולים במסגרת טיולים מאורגנים, מתוכננים, מובנים ומתוזמנים בצורה יעילה ומדויקת כדי שתוכלו ליהנות מניצול מקסימאלי של הזמן לטובת מירב האתרים התיירותיים שא כדאי לפספס. כמובן שהמטרה אינה להתיש אתכם ולהחזיר אתכם נטולי כוחות, אך עם זאת, לנצל כמה שניתן את שהותכם בחו"ל לטובת חשיפה למגוון הרחב של התרבויות, המבנים, האתרים החדשים והמיוחדים. בנוסף, הטיול הוא בליווי מדריך טיולים מנוסה ומקצועי, המכיר על בוריו את יעדי הטיול ויוכל להקנות ידע עשיר ומעניין אודות כל מקום ומקום. כך, בנוסף לפן החווייתי של הטיול, תוכלו לצאת נשכרים גם מבחינת ידע כללי נרחב, דבר שיתכן שתתקשו ליישמו באופן דומה במסגרת טיול עצמאי.

טיפים לבחירת חברת טיולים מאורגנים

הצלחתו של טיול מאורגן תלויה בראש ובראשונה בבחירתכם בחברת טיולים מאורגנים מקצועית ואמינה, המציעה טיולים מסודרים ומתוכננים היטב, מכל הבחינות ובהנחיית מדריכי טיולים מורשים ומיומנים. כדי למקסם את הסיכויים שתבחרו בחברה כזו, כדאי לאתר את החברות המומלצות, כאלו ששמעתם עליהם משובים חיוביים ממשתתפים באחד מטיוליהם. מעבר לעובדה שהמלצות תוכלו להשיג ממכרים, חברים ומשפחה, תוכלו לחפש המלצות בסגנון במסגרת פורומים ברשת, הן לגבי חברת הטיולים באופן כללי ואולי גם על טיול ספציפי הרלוונטי עבורכם. בכל מקרה, לפני הזמנת טיול בפועל, מומלץ לבקש פרטים של משתתפים בטיולים קודמים וליצור קשר איתם כדי לקבל מידע נוסף לגבי טיולים, ועל סמך כל המידע שתאספו מכל המקורות, להחליט לגבי חברת הטיולים והטיול המתאימים ביותר.

חופשת יחיד

לא כולם נמצאים בזוגיות לאורך כל הזמן ולא לכולם יש תמיד חברים זמינים, שישמחו לצאת איתם לחופשה ברגע שהם רק יציעו את הרעיון. אבל זה לא אומר שאותם אנשים הנמצאים בתקופה כזאת בחייהם צריכים להגביל את עצמם או למנוע מעצמם דברים מסוימים בגלל שהם נמצאים כרגע במצב שכזה ולמנוע מעצמם דברים. למרות התקופה הזאת (שבטח תעבור),  אם אתם מרגישים שבא לכם לפנק את עצמכם ולצאת לאיזו חופשה מפנקת, פשוט תעשו זאת. כן, אפשר לצאת לחופשה גם לבד ולפעמים חופשה שכזאת טומנת בחובה המון כיף ומי יודע אולי גם אפשרויות להכרה של אנשים חדשים ואופציונאליים לחופשה משותפת בפעם הבאה שיתחשק לכם לנפוש.

אז נכון שלקראת יציאה לחופשה שכזאת, אפשר להרגיש קצת חוסר ביטחון ופחדים קלים לגבי איך חופשה כזאת תהיה ומה יקרה במידה ותשתעממו. אבל אם הנפש זועקת לחופש ולמנוחה, עזבו אתכם מהפחדים וצאו לחופשה ועוד הכי מפנקת שרק אפשר. תזמינו לעצמכם חדר בבית מלון מפנק, תגיעו, תנוחו טוב, תאכלו טוב, תתפנקו מכל האטרקציות בלי לעשות חשבון לאף אחד ותחזרו הביתה מלאים באנרגיות חדשות ורעננים מתמיד ובמידה ובכל זאת תרגישו איזה חוסר בחופשה מהסוג הזה, אין דבר, אולי זה ייתן לכם מוטיבציה כשתחזרו לחפש בן זוג או להגדיל את מעגל החברים שלכם בכדי שבפעם הבאה שתרצו לצאת לחופשה זה לא יקרה.

אז נכון חופשת יחיד תהיה בדרך כלל יקרה יותר מחופשה זוגית, מכיוון שהעלות של אדם יחיד בחדר בבית מלון תהיה גבוהה יותר מעלות של זוג. אבל עדיין החופש, המנוחה וההירגעות שווה את המחיר, בעיקר אם לא יצאתם כבר זמן רב לחופשה והנפש והגוף שלכם זועקים לחופשה שכזאת ומי יודע אולי במהלך החופשת יחיד שלכם תכירו אדם נוסף הנמצא בחופשת יחיד ואת החופשה הבאה שלכם כבר תעשו יחדיו.

לפחות פעם בשנה חייבים סוג של חופשה

לא לכל המשפחה יש את התקציב לצאת לחופשה בבית מלון מפנק כל שנה. אבל חופשה משפחתית עושה בדרך כלל טוב לכל בני המשפחה ולקשרים ביניהם. לכן, כדאי לצאת לחופשה כזאת לפחות פעם בשנה, גם אם לא מדובר בחופשה מפנקת במלון מפואר. ישנם שלל אופציות אחרות שעולות הרבה פחות לחופשה. זה יכול להיות סוף שבוע באוהלים בחוף של ים. זה יכול להיות לינה בצימר באמצע השבוע או בתקופות שהמחירים יורדים וזה יכול להיות גם בית מלון ברמה בסיסית. לא תמיד צריך את כל הפינוקים והאטרקציות בשביל ליהנות מחופשה. גם חופשה בעלות נמוכה יחסית יכולה להיות מהנה עבור כל בני המשפחה ולהשיג את מטרותיה.

אז איך מתכננים חופשה בתקציב נמוך? בשלב הראשון כדאי להחליט איזה סוג של חופשה הכי מתאים לכם. האם בא לכם חופשה בטבע? או אולי אתם מעדיפים ליהנות מאחת מהערים הגדולות? ואולי הכי טוב בכלל לשלב בין החוויה העירונית לטבע? אחרי שתגיעו לתשובה לגבי סוג החופשה שמתאימה לכם. כדאי להתחיל לחפש ברשת האינטרנט כל מיני אפשרויות. חפשו אכסניות, צימרים ומלונות בדרגת אירוח לא גבוהה ובדקו מה המחירים המוצעים לכם והאם יש הנחות או מבצעים בתקופה מסוימת. ככל שתשקיעו יותר בחיפוש ותהיו גמישים יותר לגבי זמן היציאה לחופשה כך קיים סיכוי גבוה יותר שתמצאו בדיוק את המקום שאתם מחפשים לחופשה שכזאת.

חופשה יכולה לגבש מאוד את בני המשפחה ולפעמים חופשה במקום צנוע יותר יכולה לעשות זאת אף יותר, מהסיבה הפשוטה, שאין יותר מדי גירויים מסביב ובני המשפחה יכולים להתמקד אחד בשני. הם יכולים לצאת לטיול רגלי ולשוחח. לשבת במסעדה מזרחית או מזון מהיר ולהתעדכן ובכלל להשקיע זמן איכות זה בזה. אז נכון ששהייה בבית מלון מפנקת היא כיפית במיוחד, אבל יש גם דרכים אחרות לנפוש.

לא כולנו מחשיבים את עצמנו לאנשים החלטיים, כך שגם בנושא שכיף לקבל החלטה עליו, כמו יציאה לחופשה, אותם אלו המגדירים את עצמם כלא החלטיים יתקשו לקבל את ההחלטות לקראת היציאה לחופשה. מדובר בשרשרת ארוכה של החלטות כמו: מתי לצאת לחופשה, לכמה זמן החופשה, מה התקציב לצורך אותה החופשה ואולי ההחלטה הכי קשה: לאן לצאת לחופשה. האם לצאת לחופשה בארץ ואם כן היכן, או אולי בכלל מתאים לכם הפעם חופשה בחו"ל ואז זה אפילו יותר מסובך לקבל את ההחלטה לאיזו יבשת לטוס, לאיזו מדינה ולאיזו עיר. אז מי אמר שלצאת לחופשה זה משהו קל?

בשביל שאותם לא החלטיים יקבלו החלטה לגבי החופשה שלהם, הם ייאלצו לכפות על עצמם איזה סדר בקבלת ההחלטות. למשל, בכדי להחליט, לאן הם ייצאו לחופשה, השאלה הראשונה שהם יצטרכו לענות עליה היא האם חופשה בארץ או חופשה בחו"ל. אחרי שיענו על השאלה הזאת הם יעברו לשאלה הבאה והיא היכן בדיוק בארץ או לחילופין היכן בדיוק בחו"ל (אם הם הוחלט על עיר כלשהי אז איזו עיר ואם העדפה היא לחופשה דווקא בכפר אז איזה כפר). כשהחלטות מתקבלות בשלבים, זה הרבה יותר נוח לקבל אותן. רשת האינטרנט כמובן תוכל לעזור לאותם אנשים לקבל את התשובות עבור כל השאלות ולהראות להן אופציות מתוכן הם בסופו של דבר יקבלו את ההחלטה שלהם לגבי חופשה.

חשוב לזכור שיציאה לחופשה זה משהו שאמור להיות לצורך הנאה וכחלק מזה גם קבלת ההחלטות היכן לנפוש היכן ומתי אמורות להיות כאלו וחבל להפוך את זה להליך מעיק שאולי יעיב על החופשה ויהפוך אותה בסופו של דבר לפחות מהנה ממה שהיא יכולה להיות. לכן, כדאי לסדר את שלבי קבלת ההחלטה בראש ובסופו של דבר לקחת החלטה כלשהי ולזרום אתה. חופשה יכולה להיות מהנה גם אם היא לא מתוכננת עד הפרטים הקטנים.

לאן טסים?

תדמיינו לעצמכם סיטואציה כמעט חלומית המאפשרת לכם לטוס לחופשה בלי כל מגבלה, לאן שאתם רוצים. אין הגבלה של כסף, אין כמעט הגבלה של זמן, אין הגבלה של מדינות או יבשות לבחירה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לבחור את המדינה אליה בא לכם לטוס ותוך כמה ימים אתם כבר בדרך לשם. השאלה הנשאלת האם הפנטזיה שנראית כמעט בלתי אפשרית הזאת יכולה באמת להתממש. בעיקר אם אתם אנשים עם הרבה מחויבויות ובירוקרטיה שעוטפת אתכם ולא ממש נותנת לכם לנשום.

אז נכון שאנשים רבים (שלעיתים יעצבנו אתכם בדעותיהם) יגידו שהכול בחיים זה עניין של בחירה, אבל מה לעשות שהבחירה של לעזוב את העבודה ולקוות שהכסף יבוא מהשמיים, להקפיא את הילדים לבלתי מוגבלת ולטוס לחופשה של מספר חודשים, היא לא ממש הדבר הכי ריאלי בעולם. מה שכן אפשר לעשות היא לתכנן את החופשה והטיסה הרבה זמן מראש, לשים כל חודש בצד מעט כסף, עד שיצטבר סכום כסף מכובד עבור חופשה הולמת, להכין את ההורים שלכם לבייביסיטר על הילדים ולשמור ימי חופש מהעבודה במיוחד עבור החופשה הזאת. אז נכון שסביר להניח שלא תצאו לחופשה של חצי שנה בדרום אמריקה, אבל מה רע בחופשה של שבועיים עד חודש בארצות הברית, באחת או יותר ממדינות אירופה, או אפילו בתאילנד או כל מדינה אחרת.

בכדי לצאת לחופשה חלומית (חשוב לזכור שהמינוח חופשה חלומית הוא אינדיבידואלי ושונה בין אדם לאדם), למרות אולי כל המחויבויות שהחיים דורשים מאתנו, כדאי פשוט לתכנן את החופשה תקופה ארוכה מראש (שנה ויותר), להתחיל כמובן בלחסוך כסף, להתמקד על המטרה ולאט לאט לתכנן עוד שלב ועוד שלב בחופשה הזאת. חשוב להיות גמישים בתאריך היעד של החופשה אך בכל זאת להתמקד במטרה ולא לוותר עליה בקלות. בסופו של דבר, אם זה מה שתרצו זה יצא, אולי לא במתכונת החלומית המלאה אבל גם משהו לא רחוק מזה זה טוב.

היכן אוכלים בחופשה?

אתם מתכננים חופשה בבית מלון אבל אחרי התלבטויות החלטתם לסגור עסקה הכוללת רק ארוחת בוקר באותו בית מלון. אתם מתכננים שארוחת הבוקר תשביע אתכם מאוד, בצהריים תאכלו משהו קל ובערב תאכלו במסעדה. ההחלטה הזאת נלקחת גם לצורך החוויה וההתפנקות באכילה במקומות שונים ובמסעדות וגם בגלל שאתם לא רוצים להתחייב להיות בבית המלון בשעות של שלל הארוחות ויש לכם תוכניות רבות להסתובב ולטייל בסביבת המלון ובסביבה שמעט מרוחקת ממנו. בכל מקרה הפחד היחיד שלכם הוא שלא תמצאו מקום לאכול בו את אחת מאותן ארוחות ערב שאתם מתכננים, לכן אתם מחליטים לעשות שיעורי בית מראש ולחפש מסעדות שונות באזור בית המלון שלכם.

אם החלטתם לאכול את רוב הארוחות שלכם במסעדות שונות ולא בבית המלון בו אתם מתארחים, כדאי לעשות עוד בטרם היציאה לחופשה מחקר באינטרנט ולחפש מסעדות באזור של בית המלון ובסביבה בה אתם מתכננים להיות במסגרת החופשה שלכם. חשוב שתבחרו את סוג המסעדות האהובות עליכם ותבררו את שעות הפתיחה והסגירה שלהם, תנסו להשיג את תפריט האוכל המוגש בהם ותקבלו על פי כל הקריטריונים הללו, לאיזו מסעדה מהאפשרויות ללכת כל יום מימות החופשה. קיים סיכוי שבחלק מאותן מסעדות יש צורך בהזמנת מקום מראש וכדאי לבצע את ההזמנה ליום המסוים בו תרצו לצאת לחופשה.

משפחות שרוצות גם לחסוך בהוצאות הכספיות, יוכלו לחפש מסעדות זולות יותר באזור של המלון. מסעדות מזרחיות, רשתות ג'אנק פוד ומסעדות המגישות אוכל ביתי ולבדוק מראש את המחירים אותם גובים עבור הארוחות. ניתן לתכנן באופן מדויק כמה כסף תוציאו על כל הנושא של הארוחות בחופשה שלכם ובצורה כזאת לא לחרוג מהן. ככל שהתכנון מראש יהיה יותר מדויק כך תוכלי להיות יותר בטוחים שלא תחרגו מההוצאות אותם תכננתם להוציא על כל נושא של אוכל מבעוד מועד.

המשפחה המורחבת בחופשת חג

השנה החלטתם שאת ראש השנה או פסח, הנחשבים לחגים הגדולים שעבורם צריך לטרוח רבות, לא תעשו בבית אלא בבית מלון. לאף אחד אין באמת את הכוח או הרצון לבשל, לנקות ולבצע את כל העבודות הנדרשות לצורך משימת אירוח המשפחה המורחבת לארוחת חג. אז אחרי שיחה עם כל בני המשפחה המורחבת, אתם מחליטים להרשות לעצמכם להתפנק באופן חד פעמי ולעשות יחד כל המשפחה המורחבת את סעודת החג ואת שניים או שלושת הימים שלפני או אחרי בבית מלון ובצורה כזאת לפתור את כל בני המשפחה מעבודות הניקיון והבישול המייגעות אותם הם יאלצו לעשות לקראת החג וליהנות מהפינוקים של בית המלון.

במידה והתקציב וכל הנושא של הכסף לא מהווה בעיה, כל בני המשפחה יאהבו את הרעיון של לבלות מחוץ לבית וללחץ האטומי של החגים ומה שהם דורשים מאיתנו לפעמים, בעיקר בתור מארחים באותו החג. אין פינוק יותר גדול כמו להגיע לבית מלון מפנק, בידיעה שדואגים לכל הדרישות שלכם בחגים וממלאים את כל הדרישות שלכם מבלי שאתם צריכים לנקוף אצבע וכל מה שאתם נדרשים לעשות זה לבלות, להתפנק וליהנות מהנופש המשפחתי המשותף שלכם. מה גם שסביר להניח שארוחת החג בבית המלון, תהיה הרבה יותר מפנקת, עשירה, מגוונת וטעימה ממה שגם הבשלן או הבשלנית הטובים ביותר במשפחתכם לא בהכרח יוכלו להנפיק בעבודה קשה.

אז נכון שברוב המקרים המחירים בבית המלון לארוחת החג יהיו הרבה יותר גבוהים מבדרך כלל ובני המשפחה המורחבת יצטרכו לדאוג ולברר שאכן לכולם יש את התקציב לשהות כזאת בבית מלון. אחרי הבירור הראשוני הזה, כדאי גם להזמין מקומות זה מה מראש, מכיוון שתפוסת האירוח ברוב בתי המלון בארץ בחגים תהיה מאוד גבוהה ואם אתם צריכים מספר רב של חדרים לא בטוח שתצליחו להשיג אותם ברגע האחרון. לכן, כדאי לקבל את ההחלטה חודש או יותר לפני החג.

חופשה בחורף

למרות שאנשים רבים מעדיפים לצאת לחופשה בעונת הקיץ וליהנות מים, מבריכה ומשיזוף מול קרני השמש החמה, גם החורף יכול לספק חופשה מהנה ומפנקת. אז נכון שיהיה מדובר בחופשה נטולת ים ולא בטוח שבית המלון בו תשהו יציע לכם גם בריכה מחוממת לשהות בה. אבל לחופשה בחורף יש יתרונות רבים אחרים ואנשים רבים בוחרים לנצל גם את מזג האוויר החורפי, את הפריחה, ואת הנחלים הזורמים (במידה ומדובר בחורף גשום) ליציאה לחופשה מפנקת ומהנה.

חופשה בחורף היא חופשה באווירה רומנטית וייחודית, הגשם והקור בחלון של חדר המלון המפנק יכולים להוסיף משמעותית לאווירה עבור זוג בחופשה רומנטית. בתי מלון רבים מציעים שלל מתקנים מפנקים אשר יכולים להיות מפנקים לא פחות גם בעונת החורף: מתקני ספא שונים, ארוחות גורמה מפנקות, חדרי כושר משוכללים ועוד שלל מתקנים שהשימוש בהם יהיה מהנה לא פחות בעונת החורף הקרה. חופשה בחורף תהיה אידיאלית עבור האנשים שאוהבים לנצל אותה עבור טיולים בטבע, לינה בבית מלון ובצימרים בצפון הארץ לדוגמא בשילוב עם טיול בנחלים השונים או בפארקים שבעונת החורף הצבע הירוק הרבה יותר שולט בהם, יכולה התגשמות החופשה החלומית עבור אותם אנשים.

כל זמן שהוא עכשיו הוא זמן טוב לחופשה, אז גם במידה ויש גשם בחוץ (מה שנדיר במדינת ישראל) וקר, עדיין אפשר לצאת במזג האוויר הזה לחופשה רומנטית או חופשה משפחתית, עם הרבה טבע, נופים, טיולים ופינוקים. חשוב גם להוסיף ולציין שהמחירים של בתי המלון בעונת החורף יהיו בדרך כלל נמוכים הרבה יותר מאשר המחירים שלהם בעונת הקיץ וגם במקרים רבים התפוסה במלונות תהיה הרבה יותר נמוכה, כך שתוכלו להעביר את החופשה באווירה אינטימית בלי יותר מדי רעש והמולה שהיא בדרך כלל נחלתה של עונת הקיץ כשכל הילדים בחופש והחופשות הם במתכונת משפחתית מלאה. אז למה אתם מחכים?

התרגשות לפני טיסה

טיסה לחו"ל וגם הגיחה הקצרה ביותר לאחת ממדינות אירופה הקרובות תלווה ברוב המקרים ואצל רוב האנשים בהתרגשות גדולה ורבה. האריזה של המזוודה הנסיעה לדיוטי פרי הטיסה עצמה וההגעה למדינה אחרת, תהיה חוויה מרגשת ביותר עבור רוב האנשים בעיקר עבור אלו שלא רגילים לטוס לעיתים קרובות מדי. בסופו של דבר כולם אוהבים לטוס למדינה אחרת לחופשה מהנה, להכיר מקומות חדשים, לאכול במסעדות מקומיות, לראות אנשים שונים, לבקר במוזיאונים, בהצגות, בהופעות ולשמוע שפות חדשות ושונות.

אצל אנשים רבים ההתרגשות מתחילה עוד בשלב האריזה של הבגדים הציוד לקראת הטיסה לחו"ל במזוודה או בתיקי הנסיעות והחיפוש באינטרנט אחר יעדים שונים שכדאי לבקר בהם באותו מקום אליו הם טסים. ההתרגשות תורגש אף יותר ביום הטיסה ותתגבר בזמן הנסיעה לשדה התעופה, בתורים לביקורת דרכונים והתחושה תגיע לשיא כשהם סוף סוף יעבור את כל שלבי הבירוקרטיה ויגיעו לדיוטי פרי. אין כמעט אדם שלא מרבה לטוס לחו"ל שלא יתרגש להסתובב בדיוטי פרי בלילה, לעשות קניות, לאכול סנדוויץ' וקפה ולחכות בקוצר רוח לשעת הטיסה שלהם. כמובן שבמטוס ההתרגשות תהיה בשיאה, למרות שהרוב יעדיפו לישון במהלכה. 

כמובן ששיא ההתרגשות תהיה נחיתה במדינה האחרת בה הם הולכים לנפוש בזמן הקרוב וליהנות מכל מה שיש לה להציע, בעיקר אם מדובר במדינה בה הם לא ביקרו בעבר. הנוף השונה, השפה האחרת שנשמעת ברחובות, המראה הכללי של הרחובות ואפילו לוחות הרכב עם המספרים והצבעים השונים, הכול ישפיע על רמת ההתרגשות של האנשים, בעיקר ביום בו הם ינחתו בחו"ל. בסופו של דבר רוב האנשים יעידו שאחד הדברים אותו הם הכי אוהבים לעשות זה לטוס לחו"ל. אז כדאי לחסוך כסף, לפנות זמן ולטוס לאחת מהמדינות בחו"ל.

טיסות לחו"ל

לפעמים חופשה בחו"ל יכולה להיות הכי מהנה ומפתיעה, אם לא מתכננים אותה יותר מדי וטסים בספונטניות (או לפחות בתי תכנון גדול מדי). פשוט מסתכלים באחד האתרים של הטיסות ברגע האחרון, מוצאים איזה מבצע שאוהבים וסוגרים את הטיסה והחופשה. נכון שלא תמיד זה מתאפשר ולא כולם יכולים להרשות לעצמם לטוס לחפשה בצורה כל כך ספונטנית, לפחות לא למדינות רחוקות. אבל אולי ניתן לעשות איזה סופ"ש ספונטני באירופה ולחזור לתוך השגרה (שאולי כבר קצת משעממת) עם אנרגיות וכוחות מחודשים. 

ישנם שלל אתרים המציעים חופשות וטיסות לחו"ל במחירי מבצע של הרגע האחרון. ככל שתחכו יותר ותאריך הטיסה יהיה יותר קרוב כך המחיר יהיה יותר נמוך. כך שמי שמתאפשר לו להיות ספונטני, יוכל לחסוך המון כסף על חופשה בחו"ל. אבל זה לא רק החיסכון של הכסף אלא גם ההנאה שבספונטניות של חופשה לא מתוכננת. לפעמים אין צורך לעשות יותר מדי תכנונים ומחקר בטרם טסים לחול ואפשר ליהנות מחופשה גם בלי להכיר כל פינה באותה מדינה או עיר אליה אתם טסים. לפעמים גם סתם להסתובב ברחוב וללכת לאן שהרגליים מוליכות אתכם יכול להיות חופשה מצוינת ומהנה.

בלהיות ספונטניים בחופשה יש פונטנציאל לצבירת הרבה חוויות. דבר ראשון מכיוון שלא הספקנו לפתח ציפיות מאותה החופשה אז סביר להניח שלא נתאכזב. דבר שני, יש איזה קסם בלהסתובב ברחובות של עיר זרה ולהגיע לכל מיני מקומות לא צפויים, בלי להיות צמודים לאיזה מדריך טיולים שכזה. פתאום מגיעים לאיזה בית קפה קסום וייחודי או לאיזה אתר אחר שאולי הוא לא בהכרח תיירותי אבל עדיין יש המון מה לראות ולצלם גם שם. אלו דברים שלא בהכרח יקרו לנו בחופשה שהיא לא ספונטנית והכל בה מתוכנן ומתקתק מראש על פי לוח זמנים שקבעתם עוד בטרם יצאתם לאותו טיול בכדי שחס וחלילה לא תפספסו איזה בית כנסת אחד ברובע היהודי.

חופשה בהפתעה

ישנם אנשים ברי מזל, שבני הזוג שלהם או אנשים אחרים בחייהם אשר אוהבים אותם ורוצים שהם ייהנו, יחליטו להפתיע אותם לכבוד יום הולדת, יום נישואים או אפילו סתם ככה בצורה מקורית וייחודית ויארגנו עבורם חופשה בהפתעה. חופשה מפנקת בארץ או במדינה כלשהי בעולם, שאותם ברי מזל שמתכננים עבורם את החופשה, לא ידעו כלום אודותיה עד שיגיע הרגע לצאת לאותה החופשה. המפתיעים בדרך כלל יעשו את כל התכנונים והבירוקרטיה לקראת יציאה לחופשה כזאת בעצמם, יהיו כאלו שייקחו את ארגון החופשה בהפתעה עד ההגעה לבית המלון, הצימר או שדה התעופה ויהיו כאלו שיגלו אודות ההפתעה בשלב אריזת המזוודות או שלב אחר בבירוקרטיה  של לקראת חופשה.

חופשה בהפתעה יכולה להפוך להיות לאחת החוויות המהנות והמרגשות ביותר שאפשר לקבל. מעבר לעובדה שאותם אנשים מקבלים חופשה כיפית בנוסף לכך גם ברוב המקרים המופתעים גם לא יתעסקו בכל מה שקשור בבירוקרטיה של החופשה ובתכנון שלה שלפעמים יכול להיות מעיק ולהוציא מעט את החשק מאותה החופשה. עבור מארגני ההפתעה, זה לא תמיד יהיה קל להסתיר הפתעה שכזאת, מכיוון שבדרך כלל עוד אנשים יהיו מעורבים בהליך הזה, כמו מעסיקים או בני משפחה אחרים, שגם הם ודאי יתבקשו לשמור את דבר החופשה בסוד ולא לכולם יהיה בהכרח קל לשמור סודות ולא לפלוט חלילה את דבר החופשה בפני אותו אדם שבני הזוג רוצים להפתיע.

חופשה היא רעיון מצוין למתנה, ליום נישואים, יום הולדת או כל אירוע אחר אותו אנחנו רוצים לחגוג עם או לאדם שאנו אוהבים ולחופשה בהפתעה יש אלמנט חווייתי חזק יותר. לכן, מי שמתכנן איזו מתנה מקורית לאדם שהוא אוהב ורוצה לשמח אותו, חופשה בהפתעה יכול להיות רעיון מצוין במסגרתו גם המופתע מאוד ייהנה וגם המפתיע אשר יצא איתו לחופשה ייהנה לא פחות.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram